Zrób sobie krem

  • zrób sobie krem

    zrób sobie krem

  • krem domowej roboty

    krem domowej roboty

  • krem

    krem

Zrób sobie krem - czyli jak w domu zrobić tani i dobry krem?

Kremy z naturalnych składników są bardzo bezpieczne dla naszej skóry. Powodują, że może się ona właściwie regenerować. Dlatego, jeśli chcemy zachować młodość na długi czas oraz cieszyć się z pięknej i gładkiej skóry, warto wykonać krem własnoręcznie, w domu. Będziemy mieli wtedy pewność, co w takim kremie się znajduje. Każdy składnik będzie mógł przez nas zostać dobrany. Uzyskamy przekonanie, że taki produkt w żaden sposób nam nie zaszkodzi.

Wbrew pozorom wykonanie kremu w domu nie jest trudne i drogie. Należy tylko dobrać odpowiednie składniki, aby całość miała dobrą konsystencję, a na pewno będziemy zadowoleni z efektów, jakie otrzymamy. Warto stworzyć krem nawilżający i pielęgnujący. Jednym z rodzajów kremu, jaki możemy przygotować jest krem surowy, który ma krótką datę przydatności do użycia. Można go wykorzystać do 4 tygodni od stworzenia. Większość kremów robionych w domu właśnie takie ograniczenia posiada. Mamy możliwość wydłużenia ważności takiego kremu. Wystarczy, że nabędziemy ekologiczne konserwanty, które kosztują zaledwie kilka złotych. Najlepiej taki krem przechowywać w lodówce, aby nie stracił swoich właściwości.

Krem, który będzie miał właściwości pielęgnacyjno-nawilżające należy przygotować z frakcji woda lub gliceryna i frakcji tłuszczowej. Do jego przygotowania można wykorzysta zwykłą miękką wodę np. hydrolat bławatkowy. Jeśli ktoś chce, może zrezygnować z gliceryny. Jednak, posiada ona właściwości wiążące wodę, przez co wpływa na jeszcze lepsze nawilżenie skóry oraz poprawia właściwości samego kremu. Jeśli chodzi o tłuszcze, to przede wszystkim możemy wykorzystać olej ze słodkich migdałów, który spowoduje, że krem nie będzie zbyt tłusty i będzie się dobrze wchłaniał. Innymi olejkami, jakie można połączyć z już wymienionym są: olej kokosowy, masło shea, olej z awokado. W naszym kremie nie może zabraknąć również emulgatorów, które połączą dodane do niego olejki. Najlepszym jest wosk pszczeli.

Taki krem będzie kosztował zaledwie kilka złotych, a spowoduje, że nasza cera będzie wręcz promieniała. Uzyskamy bardzo dobre efekty, które dla każdego będą satysfakcjonujące.

psychoterapia psychodynamiczna warszawa psychoterapia warszawa sesja ciążowa warszawa
Script logo