Szampon bez sls

  • szampon bez sls

    szampon bez sls

Szampon bez sls - czy warto go używać?

Szampon bez sls jest skierowany do osób, które chcą żyć w zgodzie ze środowiskiem i naturą. Chcą używać kosmetyków, które nie szkodzą ich zdrowiu i nie zawierają dużej ilości koncentratów. Jeśli zdecydujemy się na taki szampon, będziemy mogli używać produktu, w którego składzie nie będzie laurylosiarczanu sodu, który właśnie nazywany jest w skrócie SLS.

Dzięki stosowaniu takiego szamponu, można będzie w delikatny sposób oczyścić włosy z wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń, jakie przedostają się do nich w ciągu dnia. Warto podkreślić, że szampon nie niszczy ochronnej warstwy lipidowej, jaka znajduje się na skórze głowy. Obchodzi się z nią wyjątkowo łagodnie. Na rynku, można spotkać bardzo dużo takich produktów. Dlatego też, na pewno każdy znajdzie odpowiedni szampon dla siebie. Można zdecydować się na szampon, który dostosowany jest do danego typu włosów. W składzie takich szamponów znajdują się łagodne substancje roślinne, które pozyskiwane są z kokosów oraz juki. Można mieć pewność, że takie substancje w żaden sposób nie podrażnią skóry naszej głowy.

Popularne są również szampony, w których składzie znajduje się mydlnica lekarska. Jest to naturalny składnik myjący, który wspomoże nasze włosy i spowoduje, że będą się one jeszcze lepiej prezentowały. Do wielu szamponów naturalnych dodawany jest również sok z aloesu, który zastępuje wodę. Stanowi świetny rozpuszczalnik do pozostałych substancji w nim się znajdujących. Uda się dzięki temu stworzyć szampon bez SLS znacznie bardziej skoncentrowany.

Warto również dodać, że szampony bez SLS nie zawierają także drażniących substancji chemicznych.. Wprowadzone do nich zostały łagodne substancje roślinne, które pozyskiwane są z aloesu, rozmarynu czy awokado. Szczególnie, takie szampony polecane są osobom z wyjątkowo wrażliwą skóra, która podatna jest na podrażnienia i nadmierne łuszczenie. Dzięki stosowaniu takich kosmetyków, można będzie uzyskać piękne, zadbane włosy, które odzyskają swój blask.

Zdecydowanie warto zrezygnować z szamponów, w których składzie znajduje się SLS. Będziemy mogli wtedy zadbać o naturalny wygląd swoich włosów, które prezentowały się będą w znacznie zdrowszy sposób.

psychoterapia psychodynamiczna warszawa psychoterapia warszawa sesja ciążowa warszawa
Script logo