Kosmetyki mineralne

  • kosmetyki mineralne

    kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne - czy to to samo co kosmetyki naturalne?

Kosmetyki mineralne to to samo co kosmetyki naturalne. Są bezpieczne dla skóry i wykonane są z naturalnych składników, które w żaden sposób jej nie podrażniają. Dlatego też, zdecydowanie warto stosować takie właśnie kosmetyki do pielęgnacji, jak i makijażu. Uzyskamy wtedy bardzo dobre efekty, z których będziemy mogli być zadowoleni.

Jeśli wybierzemy kosmetyki mineralne, będziemy mogli zachwycać się ich lekkością, trwałością i możliwością nadania skórze naturalnego wyglądu. Nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej i delikatnej cery. W związku z tym, możemy być zadowoleni z tego, jak nasza cera będzie się prezentowała. Takie kosmetyki można nakładać na skórę nawet po peelingu laserowym czy botoksie. Posiadają na tyle delikatną formułę, że można je nakładać na skórę po poważniejszych zabiegach związanych z plastyką twarzy. Takie kosmetyki świetnie sprawdzają się do cery z problemami z trądzikiem, jak i do cery alergicznej.

Trzeba podkreślić, że kosmetyki mineralne są w pełni naturalne. W ich składzie znajdują się mineralne składniki. Dzięki temu właśnie są łagodne, nie podrażniają skóry i są hipoalergiczne. Są w pełni dostosowane do cery z problemami. Ponadto, w takich kosmetykach nie znajdziemy nawet grama chemii. Nie ma tutaj środków konserwujących, olejków, wosków czy substancji zapachowych. Mamy do czynienia z producentami całkowicie naturalnymi. Najczęściej w takich kosmetykach występuje: tlenek cynku i dwutlenek tytanu, mika i kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego – tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny.

Dużą zaletą takich kosmetyków jest to, że są sypkie. W bezproblemowy sposób nakłada się je na pędzel. Doskonale stapiają się ze skórą. Są to bardzo wydajne kosmetyki, które w żaden sposób nie brudzą ubrań. Ponadto, pozwalają na nakładanie kilku warstw, gdy skóra jest problematyczna i trzeba nałożyć kilka warstw kosmetyku, aby zakryć wszystkie niedoskonałości. Na pewno z tymi kosmetykami nie uzyskamy efektu maski. Dostępne są lekkie podkłady i korektory, które sprawiają, że nasza skóra stanie się bardziej promienna.

psychoterapia psychodynamiczna warszawa psychoterapia warszawa sesja ciążowa warszawa
Script logo