Henna do włosów

  • henna do włosów

    henna do włosów

Henna do włosów - Naturalne farbowanie

Wszyscy doskonale wiedzą, że farby, jakie dostępne są na rynku obniżają właściwości włosów. Choć uzyskany kolor jest piękny, naturalna struktura włosa zostaje w nieodwracalny sposób naruszona. Dlatego też radą jest jak najdłuższe powstrzymywanie się od farbowania włosów. Dzięki temu, można będzie zachować piękną, naturalną strukturę włosów.

Mniej szkodliwym rozwiązaniem jest stosowanie henny do włosów. Trzeba jednak pamiętać, że jej zapach jest dość intensywny. Nie wszystkim będzie się podobał. Niektórzy nawet nie będą mogli jej stosować, ponieważ będzie u nich wywoływała migrenę ze względu na swój intensywny zapach. Dlatego też, trzeba z tym uważać. Zapach utrzymuje się na włosach do pierwszego mycia. Oczywiście nie jest już tak intensywny jak podczas nakładania, dlatego o to akurat nie musimy się martwić.

Nakładanie henny jest bardzo proste. Każda z nas poradzi sobie z tym samodzielnie. Henna występuje w formie sproszkowanej. Dlatego też, nie będzie problemu z jej nałożeniem. Farbę należy nakładać na włosy, gdy jest jeszcze ciepła. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Po nałożeniu henny, na włosy należy nałożyć foliowy czepek, a na to ręcznik lub grubą wełnianą czapkę. Dzięki temu, nałożona farba dużo lepiej zadziała. Trzeba pamiętać, aby zachować odpowiednią temperaturę. W przypadku henny jest to niezwykle istotne.

Należy przygotować się na długą procedurę. Henną nie ufarbujemy włosów w ciągu 20 minut jak w przypadku farby z koncentratami. Tutaj w zależności od koloru potrzebujemy od 40 minut do 2 godzin, aby uzyskać efekt, o jaki nam chodzi. Jeśli chcemy uzyskać intensywny kolor, musimy trzymać farbę na włosach właśnie przez te 2 godziny. Nie należy przestraszyć się, że po zmyciu farby włosy będą nieprzyjemne w dotyku i bardzo suche. Nie należy również po zmyciu farby używać odżywek czy szamponu. Należy spłukać farbę czystą wodą. Na rozczesywanie warto poczekać do momentu wyschnięcia włosów.

Początkowo, na naszej głowie pojawi się nieco zielonkawa poświata. Ustąpi na następny dzień, gdy farba wniknie w strukturę włosa. Wtedy uzyskamy już piękny, intensywny kolor, jaki chcieliśmy uzyskać. Właśnie również na następny dzień włosy staną się bardziej błyszczące. Będą się wydawały znacznie grubsze niż dotychczas. Ponadto, odznaczały się będą wyjątkową gładkością. Dla takich efektów warto stosować hennę.

psychoterapia psychodynamiczna warszawa psychoterapia warszawa sesja ciążowa warszawa
Script logo